Okan Buruk, Icardi’nin Galatasaray’a en büyük faydasını açıkladı

Trendyol Süper Lig’de üçüncü şampiyonluğunu kazanarak fark yaratan Galatasaray Teknik Direktörü Okan, yayıncı kuruluş beIN Sports’a konuştu. Geçen sezonki şampiyonluğun ardından yeni sezona odaklandıklarını belirten Buruk, “Bir şampiyonluk bitiyor yenisi başlıyor. Maç biterse bitmez yeni hedefimizi belirtmemiz gerekiyordu; 25. şampiyonluk. Ne kadar kararlı ve istekli olduğumuzu göstermek istedim. Kutlamalar çok uzun sürmedi, yabancı oyuncular bir an önce ülkelerine gitmek istiyor. Şampiyonluk kutlamaları Türkiye geneline yayıldı. Galatasaray, Türkiye’nin en iyisi, en çok şampiyon olan, Avrupa kupası alan takım. Aynı motivasyonla bir sonraki sezona hazırız” ifadelerini kullandı.

“ÇOK FAZLA GALATASARAYLI ÇOCUK VAR”

Buruk, “Teknik direktör olmak, Galatasaray teknik direktörü olarak o koltukta oturmak çok başka bir şey. İlk anlaşma sağlandığında Fransa’dan gelmiştim, havalimanında anladım o duyguyu. Futbolculuk dönemini 10 ile çarpacak bir duygu. Kendi sahamızda oynadığımız maçlarda dominant bir oyun oynadıkça taraftarı da yukarı çektik. Türkiye’nin neresine gidersek gidelim saatlerce bekliyorlar. İnip hepsine sarılası geliyor insanın. Son iki senede taraftarlarımızdaki artış da çok net. Çok fazla Galatasaraylı çocuk var, Icardi’nin etkisi çok bunda” şeklinde konuştu.

“İLK TEKNİK DİREKTÖR ELEŞTİRİLİR”

Galatasaray Teknik Direktörü Buruk, “Kötü bir maçtan sonra ilk teknik direktör eleştirilir. Orayı doğru atlattığınızda bu meslek… İstediğiniz takımın başındasınız, istediğiniz oyuncularla çalışıyorsunuz. İnsanların yüzündeki gülümsemeyi görmeyi hiçbir şeye değişmem” dedi.

TRANSFERLER NE OLACAK

Transfer döneminde nasıl hareket edeceklerine dair konuşan Okan Buruk, “Oyuncu izleme ekibimizle, Erden Bey ile birlikte istediğimiz oyuncuları belirledik. Kulüplerle iletişime geçtik, geri dönüş bekliyoruz. Suudi Arabistan şu anda en fazla gelirlerin dağıtıldığı yer. Transfer kolay değil ama kampa kadar önemli bir süremiz var. Her şey bizim elimizde olmuyor. Çalışmalarımız sürüyor, kampa yetişmesi en önemli şey. Sabırlı olup en iyi oyuncuyu almak bence en doğrusu” dedi.

“EKSİKLERİMİZİ TAMAMLAYACAĞIZ”

Kadrodaki eksikleri tamamlama üzerine çalışacaklarını da ifade eden Okan Buruk, “Eksiklerimizi tamamlayacağız. Başkanımız bize çok büyük destek veriyor. İlk tercihimiz, uzun vadeli, hem genç hem katkı alabileceğimiz oyuncular oluyor. Bunun yanında tecrübeli oyuncular da takıma deneyimleriyle katkı sağlamak istiyor. O dengeyi iyi kurmamız lazım” sözlerini kullandı.

“ZANIOLO DEVAM ETMEK İSTEMİYOR”

Nicolo Zaniolo’nun takımda devam etmesini istediğini belirten Galatasaray Teknik Direktörü, “Kısa süre önce İtalya’daydım. Zaniolo’nun menajerini tesadüfen gördüm. Birinci düşünceleri burada devam etmeyecek gibi ama ben onu kadroda görmek isterim” dedi.

“RAFA SILVA GÜNDEMİMİZDE YOK”

Transferde adı Galatasaray ile geçen Rafa Silva hakkında da konuşan Buruk, “Avrupa’da da birçok takım Rafa Silva’yı istiyordur. O beklentiler üzerinden büyük ihtimalle Suudi Arabistan’a gidecektir diye düşünüyorum. Bizim herhangi bir görüşmemiz yok” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir